A 2025/2026-os idény különleges kihívást jelentett Apatóczky Máté számára, aki első alkalommal irányított felnőtt csapatot vezetőedzőként. A szakember szerint a szezonra továbbra is egy hosszabb folyamat első állomásaként kell tekinteni.

- A kihívás továbbra is fennáll, ugyan részcélokat teljesítettünk az elvégzett munka tekintetében, az eredményekkel jócskán elmaradtunk. Ahogy azt sokszor említettem az év folyamán, erre az évre egy építkezési folyamat első szakaszaként tekintek. Nagyon sok nehézségen mentünk át, ami formált engem, a játékosokat egyénileg és a csapatot is. - kezdte az év értékelését Apatóczky Máté.

A vezetőedző szerint az első idény rengeteg tapasztalatot hozott számára, szakmailag és emberileg egyaránt.

- Szakmai szempontból mindenképpen azt tanultam meg, hogy a felkészültség nem mindig elég. Amikor vért izzadtunk, fogcsikorgatva, a teljesítőképességünk határán játszottunk, akkor tudtunk igazán jó teljesítményt nyújtani. Emberileg pedig azt, hogy a pozitív és a negatív visszacsatolásokból egyaránt építkezni kell. A szezon során mindkettőből kaptunk bőven, kívülről is és belülről is. Mindamellett, hogy nagyon jó embereket ismertem meg, azért voltak konfliktusok is, amikből szintén sokat tanultam és segítenek abban is, hogy a jövőben hogyan kezeljük majd ezeket a helyzeteket.

A szezon végén a csapatnak nem sikerült kiharcolnia a bennmaradást az NB I/B-ben, aminek több összetevője is volt.

- A szezon elején még a rutintalanság, az összeszokottság és a keret mélységének hiánya okozott nehézségeket. Ahogy haladtunk előre, egyre nagyobb nyomás nehezedett a játékosokra, amit nem feltétlenül bírt el még mindenki, a sok sikertelenség pedig a motiváció fenntartását sem segítette. Nyilván nekem is nehéz időszak volt, de egy csapat csak olyan hozzáállású lehet, mint az edzője, ezért minden mérkőzésre igyekeztem maximálisan felkészülni, és a pozitív oldalát keresni a dolgoknak. - mondta.

A csapat vezetőedzője úgy érzi, volt olyan pontja a bajnokságnak, amikor akár más irányt is vehetett volna a szezon.

- A januári, Cegléd elleni döntetlen után azt gondoltam, hogy átfordulhat a mérleg nyelve, de sajnos nem így történt. Utólag visszanézve talán nekem is szorosabbra kellett volna fognom a gyeplőt, ugyanakkor azt is figyelembe kell venni, hogy emberekkel dolgozunk, és többen főállás mellett kézilabdáznak. Van egy pont, ahol már nem hajlanak, hanem törnek.

A nyári időszakban jelentős átalakuláson ment keresztül a csapat, így gyakorlatilag új alapokra kellett építkezni.

- Talán az volt a legnagyobb kihívás a szezon során, hogy egy új csapatot kellett építeni. Belső posztokon szinte teljesen átalakult a keret, ezért a játékot is igazítani kellett az új játékosok adottságaihoz. Azt pedig nem sikerült megugranunk, hogy egyetlen nyár alatt egy összeszokott csapatot építsünk fel. Ez különösen az első mérkőzéseken érződött. - tette hozzá.

A vezetőedző ugyanakkor több területen is fejlődést látott a csapat játékában.

- Kettős érzéseim vannak. A támadójátékunk például sokat fejlődött, amit a számok is alátámasztanak: a szezon második felében nőtt a szerzett góljaink száma, csökkent a technikai hibák és az eladott labdák száma. Ugyanakkor a fejlődés üteme lassabb volt, mint amire számítottam. Védekezésben folyamatosan voltak hiányosságaink, amelyek sokszor a gyors lerohanások rovására  is mentek.

Apatóczky Máté a szezon előtt úgy nyilatkozott, hogy egy összetartó és keményen dolgozó csapatot szeretne látni. A szezon során pedig, a nehézségek ellenére sem kérdőjelezte meg játékosai hozzáállását.

- Nagyon sokszor visszakaptam azt a mentalitást, amit szerettem volna látni, ezért nagyon hálás vagyok a srácoknak. Egy csapat életében vannak hullámvölgyek, mi pedig sokszor voltunk a gödör alján. Az elvégzett munkát azonban nem lehet elvenni senkitől. Az, hogy most ez saját motiváció miatt, könyörgés vagy büntetés árán történik, az lényegében mindegy. Amennyiben el van végezve, akkor el van végezve. A mérkőzéseken pedig a nehéz időszakok ellenére is mindig azt éreztem, hogy mindenki igyekezett a lehető legtöbbet kiadni magából.

Kiemelt cél volt a saját nevelésű játékosok beépítése, ezen a téren pedig biztató jeleket lát a szakember.

- Az mindenképpen pozitívum, hogy többen már fix kerettagoknak számítanak, és van köztük olyan játékos is, aki több mérkőzésen meghatározó szerepet tudott betölteni. A türelem azonban nagyon fontos náluk, hiszen csak alázatos munkával és sok türelemmel lehet eljutni oda, hogy teljes értékű felnőtt játékosként tekintsünk rájuk.

Arra a kérdésre, mire a legbüszkébb az elmúlt idényből, Apatóczky Máté nem egyetlen pillanatot emelt ki.

- Egy dolgot nehéz lenne kiemelni. Leginkább arra - ez nem feltétlen szakmai - , hogy ők az első felnőtt csapatom. Jó embereket ismerhettem meg, nagyon sok mindent tapasztaltam meg különböző személyekről és nagyon hálás vagyok azért, hogy általuk én magam is fejlődhettem - zárta gondolatait a DVTK férfi kézilabdacsapatának vezetőedzője.